Blog

Czym jest ryzyko finansowe?

Ryzyko finansowe to nieodłączny element każdej działalności gospodarczej, który może wpłynąć na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Zrozumienie jego istoty, rodzajów oraz metod zarządzania nim jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu na rynku.

Jakie oprogramowanie powinny wykorzystać instytucje finansowe?

Zarządzanie relacjami z klientami to kluczowy aspekt funkcjonowania każdej instytucji finansowej. Dlatego też banki, ubezpieczyciele czy firmy leasingowe powinny zainwestować w zaawansowane systemy CRM, które pozwolą im gromadzić, analizować i wykorzystywać dane dotyczące swoich klientów. Dzięki temu będą mogły lepiej zrozumieć potrzeby swoich odbiorców, dostosować ofertę do ich oczekiwań oraz usprawnić procesy sprzedaży i obsługi.

Co to jest wydajność bazy danych? Z czym się wiąże?

W dobie cyfryzacji i rosnącej ilości danych, z którymi muszą się zmagać przedsiębiorstwa, wydajność baz danych staje się jednym z kluczowych aspektów zarządzania informacją. Właściwe funkcjonowanie systemów bazodanowych ma bezpośredni wpływ na efektywność pracy, a tym samym na osiągane rezultaty biznesowe. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu i omówimy, czym jest wydajność bazy danych oraz z czym się wiąże.

3 zalety tworzenia zindywidualizowanych raportów

Tworzenie zindywidualizowanych raportów stało się istotnym elementem zarządzania przedsiębiorstwem na każdym etapie jego rozwoju. W dzisiejszych czasach, gdzie dostęp do informacji jest coraz większy, a konkurencja na rynku nieustannie się zwiększa, wykorzystanie danych do podejmowania lepszych decyzji biznesowych jest kluczem do sukcesu. 

Jak na sposób raportowania wpływa norma IFRS17?

Nowa międzynarodowa norma sprawozdawczości finansowej, IFRS17, zmienia sposób raportowania i analizowania wyników działalności firm ubezpieczeniowych na całym świecie.