Projektowanie systemów bazodanowych i architektury hurtowni danych

Na zlecenie instytucji finansowych (banków, ubezpieczycieli) zajmujemy się między innymi projektowaniem systemów bazodanowych i architektury hurtowni danych. Hurtownie wykonujemy od projektu struktury danych, poprzez ETL, zasilenia aż po raporty dla użytkowników. Naszym celem jest eliminacja różnych wersji prawdy i doprowadzenie do spójnego raportowania obejmującego całą organizację.

Możliwość prostego monitorowania baz danych

Jedną z największych zalet oferowanych przez nas systemów jest możliwość prostego monitorowania baz danych. Dzięki zebranym i starannie uporządkowanym informacjom, pracownicy instytucji finansowych korzystający z omawianych rozwiązań, mogą w prosty sposób dotrzeć do interesujących ich zagadnień niezbędnych do sporządzenia rzetelnej analizy. Warto zaznaczyć, że wszelkie tworzone przez nas hurtownie są odpowiednio skalowane. W związku z tym mogą one być wykorzystywane zarówno przez stosunkowo małe podmioty, jak i międzynarodowe przedsiębiorstwa zbierające ogromną liczbę danych. Podsumowując – proponowane przez nas hurtownie danych wyróżniają cztery główne zalety, które wyszczególniliśmy poniżej.

 

 

CZEMU HURTOWNIE DANYCH?

aplikacja do wyliczania ESP

INTEGRACJA

Integrujemy dane z różnych systemów źródłowych i przechowujemy je w sposób umożliwiający homogeniczny dostęp.

aplikacja do wyliczania ESP

SZYBKOŚĆ

Optymalizujemy czas zasilenia hurtowni oraz zapytań i raportów z hurtowni.

aplikacja do wyliczania ESP

KOMPLETNOŚĆ

Budujemy kompletne rozwiązania pod konkretne problemy i wymagania. Budujemy data marty dla zestawów raportów.

aplikacja do wyliczania ESP

ELASTYCZNOŚĆ

Proponujemy hurtownie, małe bazy danych lub raporty bezpośrednio z systemów źródłowych.

16

lat doświadczenia

423

wdrożeń

15,468

roboczogodzin

562,740

linijek kodu

aplikacja do wyliczania ESP

Black Box
wsparcie przy budżecie

Forecastowanie budżetu oraz nadzór nad jego wykonaniem. Na podstawie danych historycznych i zadanych parametrów szacujemy przyszłe przepływy.

aplikacja do wyliczania ESP

DATA MINING
Bazy i Hurtownie

Projektujemy i wdrażamy hurtownie danych, zarządzamy nimi. Od ETL poprzez struktury danych do tworzenia raportów. Jeśli nie chcesz hurtowni: tworzymy przekrojowe raporty wprost z systemów źródłowych.

aplikacja do wyliczania ESP

Integracja
i Raportowanie

Większe lub mniejsze bazy danych integrujące dane z systemów źródłowych - dzięki nim przekrojowe raportowanie staje się banalnie proste i szybkie. Bez dodatkowych baz? Wtedy dane integrujemy na poziomie raportu

 

Oprócz aplikacji i hurtowni danych, w zależności od potrzeb budujemy raporty oparte o lokalne systemy, integrując dane na poziomie raportu lub bazy pośredniej. Opierając się na naszej wiedzy i doświadczeniu z zakresu finansów i bankowości potrafimy sami dokopać się do niezbędnych danych, odpowiednio je zinterpretować i zaprezentować.

Black Box – system do forecastowania budżetu, umożliwia analizę bieżącej produkcji i jej wpływ na przyszłe przepływy, a także, na podstawie danych historycznych i zadanych parametrów prognozuje przyszłe przepływy uwzględniając różne czynniki zewnętrzne (np. koszty finansowania). Pierwsze przeliczenia wskazują na ponad 95% trafność prognoz. Black Box jest w tej chwili cały czas rozwijany, dostosowywany i optymalizowany.

 

Zalety wdrożenia ETL

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, zakres usług, które realizujemy obejmuje między innymi wdrożenie ETL. Jakie są jego największe zalety? Przede wszystkim umożliwia on poddanie analizie danych z wielu źródeł. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku jednak rozmiar baz. Omawiane rozwiązanie pozwala bowiem na badanie nawet ogromnej liczby danych. Wszystko to dzięki zautomatyzowanemu procesowi umożliwiającemu najpierw na ich oczyszczenie ze zbędnych informacji, a następnie na odpowiednie uporządkowanie. Dzięki pełnej automatyzacji wszelkie dane stają się czytelne i stanowią wiarygodne źródło do przeprowadzania nawet zaawansowanych analiz. Jeśli zatem są Państwo zainteresowani wdrożeniem ETL, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Niezależnie od tego, czy jest to duża aplikacja wspomagająca zarządzanie finansami, hurtownia danych, czy prosty raport - my zrobimy to efektywnie i efektownie!

Chcesz zrobić to szybko i dobrze, zrób to z nami!

Skontaktuj się z nami